Vlastimil Harapes

Včera oslavil kulaté narozeniny Vlastimil Harapes. Veřejnost ho zná hlavně jako herce, režiséra, choreografa a dlouholetého člena a sólistu baletu Národního divadla v Praze. My, speciální pedagogové si ceníme jeho aktivní přístup k organizaci speciálních olympiád pro mentálně postižené. Vlastimil Harapes je už 25 let čestným předsedou speciálních olympiád pro lidi s mentálním postižením. Na fotce předává ocenění sportovkyni Střední školy Euroinstitut, speciální škly zaměřené na vzdělávání mentálně postižených žáků. Více na jejich Facebooku či Twitteru.

Vlastimil Harapes podporovatelem a příznivcem Domova Domino, který sídlí v Zavidově. „Jistota je, když člověk věří sám v sebe, že to, co činí, nečiní ze sobeckých důvodů. Myslím, že je důležité být prospěšný druhým lidem, proto jsem třeba dnes tady. Tady žijí lidé, kteří se bez naší pomoci neobejdou,“ řekl nedávno na právě v Zavidově, kde probíhaly zahradní slavnosti. Vlastimil Harapes také upozornil na fakt, že je trochu českým národním zvykem před těmito skutečnostmi zavírat oči. „Naopak se musíme naučit žít s tím, co je, a pomáhat tam, kde se má pomoci,“ konstatoval. Záběry z zavidovských oslav jsme také našli na Facebooku: www.facebook.com/Euroinstitut/videos/443836829133054/

České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je oficiálním akreditovaným národním programem Special olympics. Organizuje akce speciálních olympiád v České republice a zajišťuje zapojení ČR do mezinárodních programů SO. Zanedlouho se zahájí v Rio de Janeiru  ty oficiální olympijské hry. Proto stojí připomenout i olympiádu mentálně postižených.